k lepším zítřkům

Jak vyjednat hypotéku lépe a radostněji

Jarek Kala — Březen 2023

To nejdůležitější je, že nákup domu nebo bytu často bývá velkým životním krokem, velkým výdajem. A tenhle krok můžete udělat na pankáče sami, nebo si pozvat Jarka, ochránce vašich zájmů a profesionála na vaší straně, který bude nezdolně hájit vaše zájmy a využije každou ze dvacetiletých zkušeností, abyste společně vyjednali obchod vašeho života.


V rámci finančního koučinku otevřeme otázky, na které lidé často zapomínají. Díky dlouhodobým zkušenostem už totiž víme co se v lidském životě může stát a upozorníme vás na ně. Na hypotečním trhu se totiž Jarek pohybuje 20 let. Za tu dobu se mu podařilo prošlapat cestičky v bankách tak, aby hypotéka prošla efektivně a s nejlepšími podmínkami. Jednoduché jak facka.

Jarek je vyjednavač

Pokud Jarkovi zavoláte ještě před prvním kontaktem realitního makléře, tak může vstoupit do procesu i jako vyjednavač a celý proces řídit. Dokonce většinou vyjedná i slevu na nemovitosti. Za tuto službu by ale bylo fér se o slevu podělit, co myslíte? Většinou se bavíme o odměně 10-50% z vyjednané slevy. Pokud slevu nevyjedná, tak je tato služba zdarma. To je fér ne?

Zkontrolujeme nemovitost stavebním technikem?

Pokud, pro klid duše, chcete zkontrolovat nemovitost stavebním technikem, a to třeba ještě před odhadem, tak to umíme zařídit. Sice to neumíme zdarma, ale za to s největší pečlivostí a okem zkušeného odborníka.

A co tak dostat z hypotéky provizi?

Pokud nám pomůžete s administrativou a zapojíte se více do procesu získání hypotéky (vyplníte si vlastní žádost například), tak jsme připraveni vám po vyřízení poskytnout okamžitý bonus 0,3% z hodnoty vašeho úvěru. Při hypotéce 1.000.000 Kč jsou to sice jen 3000 kaček, ale i to jsou snadno vydělané peníze. Při hypotéce 5.000.000 už je to krásných 15.000 kaček, a to už není špatné že?

K dispozici v nabídce máme všechny banky. Víme jak s nimi obchodovat ve váš prospěch.

Naše odměna není závislá na ne-výhodnosti hypotéky, tak jak to většinou mají hypoteční bankéři. Jsme na vaší straně a kopeme za vás. To je jednoduchý důvod, proč je logické vzít si ke své hypotéce profíka z Penězi — Jarka.

Jak celý proces hypotéky probíhá?

Zavoláte Jarkovi, to je to hlavní, a domluvíte se na detailech. A většinou to pak proběhne takto:

  1. Posoudíme jak vysokou hypotéku si můžete vzít. 
  2. Pokud to hned nedopadne podle vašich představ, zkusíme chvilku ohýbat tabulky v bankách a požádat o pár vyjímek, aby vše dobře dopadlo.
  3. Společně uděláte výběrové řízení na to, kterou banku obšťastníme tím, že budete jejich klientem.
  4. Vyplníte si žádost a po nahlédnutí do registrů a dodání dokumentů jako je potvrzení o příjmu, doklady k odhadu nemovitosti, kupní smlouva a případně smlouva o úschově, požádáme banku o schválení hypotéky.
  5. Jak vše klapne, tak vám dodáme dokumenty k čerpání peněz (zápis na katastr, pojistku na nemovitost a tak). Banka pošle do úschovy peníze. Po 30 dnech katastr zapíše už vaši nemovitost a prodávajícímu se uvolní peníze z úschovy. Hop, šup, dup — a je to!
  6. Předání klíčů může proběhnout i dříve. Záleží na domluvě. I v těchto věcech rádi pomůžeme hájit vaše zájmy.

Mezi tím na vás doráží prodávající a jeho realitní makléř a pokládá Vám spoustu divných otázek, jako kdy už peníze od vás dorazí a kdy se budou podepisovat kupní smlouvy apod. Naštěstí však máte Jarka. Předáte jen na něj kontakt a on to za vás vyřídí. Realitní makléř komunikuje často přímo s Jarkem a vy máte klid a necháte se unášet procesem.

Férové? Jdete do toho?

Jarek Kala — Březen 2023

A co dál?

Začínáme s vracečkou na úrazovku a příjdou další vychytávky.

VÝHODY V ČÍSLECH

Zkoumejte svět financí s námi bez nátlaku a závazků

Kalkulačky a tipy na Penězi připravujeme pro vás. Jsme kluci co se rádi učí novému. A to na co příjdem s vámi sdílíme. Jdete do toho s námi?
VAŠE ČASTÉ DOTAZY

DEJME SE DO TOHO

Bavme se o penězích

Vylepšíme vaše finance.

Získávejte tipy na investice a úspory, my vaší důvěry nezneužijeme.